Country Dekorasyon Özellikleri

Country ev dekorasyonu  İngiliz, Fransız ve Amerikan stilinin dekorasyona yansımış şeklidir ve en büyük ilham kaynağı doğadır. Country, yöresel evlerin sıcak ve huzur dolu ortamıyla birlikte eskiyi anımsatan tarzların bulundurulduğu dekorasyon modelidir. Dolu bir görünüme sahip olmasına rağmen, tasarımı sadedir.

Country tarzı dekorasyon; göze batmayan, sadeliği, doğallığı, açık ve pastel renk tonlarını, natürel renkleri, doğal döşemelik kumaşları, ahşap mobilyaları, ekose ve çiçek desenlerini içerisinde barındıran tamamen doğadan esinlenerek hazırlanan bir dekorasyon tarzıdır. Bu tarzda dekore edilen evlerdeki amaç, mekanda doğaya ve konfora yönelerek, insanların aklına mutlu ve huzurlu aile yaşantısını getiren bir görünüm oluşturmaktır. Bu nedenle dekorasyonda sadelik, zariflik ve rahatlıktan yanaysanız bu dekorasyon tarzı tam size göre.

Country tarzı özellikleri;

Doğanın vermiş olduğu huzuru dekorasyona yansıtarak evinizde huzur sağlayarak şıklığı ve rahatlığı temsil eden bir stildir. Rahatlığı temsil etmesinden ötürü genellikle oturma grupları geniş olmakla birlikte desen olarak çiçekli ve ekose çizgili olarak tasarlanır. Country tarzı döşenmiş mekanlarda biraz romantik ve eskiyi anımsatan bir hava vardır ve kırsal yaşamın yöreselliğini  ve modernliği değişik bir şekilde ortaya koyar.  Bu stilin mobilya seçimi genellikle ahşap ve cevizden seçilir. Renk çeşitliliği genellikle pastel ve toprak tonlarından oluşur. Bu dekorasyon çeşidinin yeni modern mobilyalarla muhteşem bir uyumu vardır.

 Country tarzını düzgün uygulamak ve çok fazla karışık bir görüntü oluşturmamak için tek yapmanız gereken şey, tek renk çeşidi belirleyip ve o yönde devam etmektir. Bu dekorasyonun aksesuarlarını; renkli objeler, bambudan yapılmış mumluklar, biblolar, çiçek desenli yastıklar ve sepetler tamamlar. Country tarzının temeli rahatlık ve doğal görünüm olduğu için  pamuk, keten veya yünden çizgili, düz, ekose veya çiçekli çeşitlerden oluşan döşeme kumaşları tercih edilir.